Clo a DPH z Anglie

Clo a DPH z Anglie

Nákupy v Anglii se těší veliké oblibě. Zákazníci hledají hlavně levné značkové oblečení pro sebe, ale i pro děti, boty, šaty ale také elektroniku (byť tady se musí smířit s tím, že v Anglii se používá jiná koncovka a doma si tak budou muset pořídit redukci).

Pokud se rozhodnete pro dovoz zboží z Anglie tak si jistě budete klást několik otázek

  • kde nakoupit
  • jak zaplatit
  • jak zařídit dovoz zboží z Anglie
  • platí se CLO a DPH při dovozu z Anglie?

Naštěstí na všechno existují jednoduché odpovědi.

Kde nakoupit

V Anglii existuje celá řada obchodů. Angličané jsou blázni do online nakupování a na internetu seženete prakticky cokoliv. V Tiptransu jsme připravili seznam populárních obchodů v Anglii, nechte se inspirovat.

Jak zaplatit

Některé obchody v UK vyžadují platební kartu registrovanou v Anglii. To se dá jednoduše vyřešit tím, že si objednáte kartu Revolut. Je zdarma a je vydaná v Anglii.

Jak zařídit dovoz zboží z Anglie

To vyřešíte tzv. virtuální adresou. Získáte tak lokální adresu v Anglii, na tu si necháte nákupy poslat a my je následně přepošleme do ČR (více objednávek vám můžeme spojit do jednoho balíku a tak ušetříte na poštovném).

CLO a DPH z Anglie

Aktuálně se žádné CLO ani DPH z Anglie neplatí. UK je stále ještě v Evropské Unii. Dokonce i po té, co dojde k dlouho odkládanému Brexitu se nic nezmění protože bude běžet tzn. přechodné období a to nejméně 1 rok.

 

Založte si zdarma svoji adresu v Anglii a můžete začít nakupovat ještě dnes.